SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Natur-pack

Kultúra

História

Dlhodobú tradíciu siahajúcu do prvej polovice minulého storočia mal v obci divadelný spolok. V priebehu jeho histórie sa na javisku vystriedalo viacero ochotníkov obce. Divadelné predstavenia sa uskutočňovali v budove starej školy, ktorá sa súčasne používala aj na premietanie filmov. Okrem vlastnej obce vystupoval divadelný spolok aj vo viacerých okolitých obciach. V roku 1959 v dôsledku zostarnutia jeho členov a nezáujmu ďalších, došlo k jeho zániku.

Súčasnosť

Centrom kultúry v obci je kultúrny dom, ktorého výstavba sa začala v 60-tych rokoch uplynulého storočia a slávnostne bol otvorený v r. 1963. V súčasnosti tu sídli Obecný úrad, Materská škola i obecná knižnica. Samotný kultúrny dom disponuje jednou sálou s javiskom, kuchynkou a sociálnymi zariadeniami. 

Kultúrny dom slúži na rôzne spoločenské aktivity, napr.: prezentačné účely firiem, rodinné oslavy, kary, svadby či tanečné zábavy. Organizuje sa tu tiež dominantná časť pravidelných kultúrnych podujatí obce, z ktorých možno spomenúť oslavu spojenú s programom pri príležitosti dňa matiek, stretnutie pre starších občanov, alebo aj uvítanie novonarodených detí do života s posedením rodičov.

Kultúrne podujatia

Kalendárium pravidelných kultúrnych podujatí v obci

mesiac názov podujatia typ podujatia miesto konania
február Oslava fašiangov s karnevalom tanečná zábava kultúrny dom
máj Vítanie detí do života posedenie kultúrny dom
máj Deň matiek posedenie + program kultúrny dom
jún Strelecká súťaž o pohár starostky obce športová udalosť strelnica - Roháč
júl Futbalový turnaj o pohár Petra Pekaríka športová udalosť futbalový štadión
október Stretnutie starších občanov posedenie kultúrny dom
december Mikuláš v obci rozdávanie darčekov obec